- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghazni
- Kōh-e Katah
Current Weather Kōh-e Katah
Current weather for the city of Kōh-e Katah. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
3°C
feels like 2°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 56 % |
| cloud cover | 19 % |
| dew point | -5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 15°C |
| MIN: | -19°C |
| Average: | 2°C |
