- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghowr
- Kōh-e Kamand
Current Weather Kōh-e Kamand
Current weather for the city of Kōh-e Kamand. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-1°C
feels like -4°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 2 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 89 % |
| cloud cover | 73 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 9°C |
| MIN: | -21°C |
| Average: | -5°C |
