- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Farah
- Kōh-e Kalā’ī
Current Weather Kōh-e Kalā’ī
Current weather for the city of Kōh-e Kalā’ī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
26°C
feels like 28°C
| wind | 15 mph |
|---|---|
| wind gusts | 21 mph |
| pressure | 1005 hPa |
| humidity | 13 % |
| cloud cover | 18 % |
| dew point | -5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 25. 5.
| MAX: | 38°C |
| MIN: | 11°C |
| Average: | 24°C |
