- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Sar-e Pol
- Kōh-e Kakrak
Current Weather Kōh-e Kakrak
Current weather for the city of Kōh-e Kakrak. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 14°C
| wind | 15 mph |
|---|---|
| wind gusts | 40 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 23 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 19. 5.
| MAX: | 19°C |
| MIN: | -6°C |
| Average: | 8°C |
