- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Farah
- Kōh-e Kabūtarī
Current Weather Kōh-e Kabūtarī
Current weather for the city of Kōh-e Kabūtarī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
25°C
feels like 27°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1004 hPa |
| humidity | 15 % |
| cloud cover | 2 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 14. 5.
| MAX: | 40°C |
| MIN: | 11°C |
| Average: | 26°C |
