- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghowr
- Kōh-e Gurgī
Current Weather Kōh-e Gurgī
Current weather for the city of Kōh-e Gurgī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 12°C
| wind | 13 mph |
|---|---|
| wind gusts | 24 mph |
| pressure | 1018 hPa |
| humidity | 37 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 5.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | -7°C |
| Average: | 10°C |
