- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghowr
- Kōh-e Gōrzārak
Current Weather Kōh-e Gōrzārak
Current weather for the city of Kōh-e Gōrzārak. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
5°C
feels like 2°C
| wind | 13 mph |
|---|---|
| wind gusts | 25 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 71 % |
| cloud cover | 23 % |
| dew point | 0°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 18°C |
| MIN: | -7°C |
| Average: | 6°C |
