- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghowr
- Kōh-e Gīchak
Current Weather Kōh-e Gīchak
Current weather for the city of Kōh-e Gīchak. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
24°C
feels like 24°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 31 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 17 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 16. 5.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | 0°C |
| Average: | 12°C |
