- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Badakhshan
- Kōh-e Gharmīk
Current Weather Kōh-e Gharmīk
Current weather for the city of Kōh-e Gharmīk. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
3°C
feels like 0°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 35 % |
| cloud cover | 12 % |
| dew point | -11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 20. 5.
| MAX: | 7°C |
| MIN: | -20°C |
| Average: | -6°C |
