- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghowr
- Kōh-e Ghār
Current Weather Kōh-e Ghār
Current weather for the city of Kōh-e Ghār. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 15°C
| wind | 19 mph |
|---|---|
| wind gusts | 39 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 26 % |
| cloud cover | 1 % |
| dew point | -4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 23. 5.
| MAX: | 22°C |
| MIN: | -3°C |
| Average: | 10°C |
