- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Farah
- Kōh-e Gāw Kamar
Current Weather Kōh-e Gāw Kamar
Current weather for the city of Kōh-e Gāw Kamar. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
27°C
feels like 29°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 24 mph |
| pressure | 1004 hPa |
| humidity | 10 % |
| cloud cover | 2 % |
| dew point | -7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 16. 5.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 19°C |
