- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Herat
- Kōh-e Dū Shākh
Current Weather Kōh-e Dū Shākh
Current weather for the city of Kōh-e Dū Shākh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
27°C
feels like 29°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 13 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 7 % |
| cloud cover | 9 % |
| dew point | -12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 5.
| MAX: | 33°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 19°C |
