- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Herat
- Kōh-e Dēwāndar
Current Weather Kōh-e Dēwāndar
Current weather for the city of Kōh-e Dēwāndar. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
16°C
feels like 17°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 16 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 14 % |
| cloud cover | 99 % |
| dew point | -11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 5.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | -3°C |
| Average: | 11°C |
