- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Farah
- Kōh-e Dēgdān
Current Weather Kōh-e Dēgdān
Current weather for the city of Kōh-e Dēgdān. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
21°C
feels like 22°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 13 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 36 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 35°C |
| MIN: | 11°C |
| Average: | 23°C |
