- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Daykundi
- Kōh-e Darwāzah
Current Weather Kōh-e Darwāzah
Current weather for the city of Kōh-e Darwāzah. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
10°C
feels like 9°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1018 hPa |
| humidity | 34 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 5.
| MAX: | 22°C |
| MIN: | -6°C |
| Average: | 8°C |
