- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Vardak
- Kōh-e Dar-e Sarāy
Current Weather Kōh-e Dar-e Sarāy
Current weather for the city of Kōh-e Dar-e Sarāy. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
19°C
feels like 20°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 16 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 14 % |
| cloud cover | 33 % |
| dew point | -9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 5.
| MAX: | 23°C |
| MIN: | -2°C |
| Average: | 9°C |
