- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Vardak
- Kōh-e Dāmān
Current Weather Kōh-e Dāmān
Current weather for the city of Kōh-e Dāmān. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-3°C
feels like -6°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 15 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 51 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | -12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 3.
| MAX: | 7°C |
| MIN: | -22°C |
| Average: | -8°C |
