- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Badghis
- Kōh-e Chūwak
Current Weather Kōh-e Chūwak
Current weather for the city of Kōh-e Chūwak. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
10°C
feels like 10°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 18 mph |
| pressure | 1005 hPa |
| humidity | 54 % |
| cloud cover | 72 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 20. 5.
| MAX: | 23°C |
| MIN: | -5°C |
| Average: | 9°C |
