- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Kabul
- Kōh-e Chashmah
Current Weather Kōh-e Chashmah
Current weather for the city of Kōh-e Chashmah. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
31°C
feels like 34°C
| wind | 19 mph |
|---|---|
| wind gusts | 26 mph |
| pressure | 1001 hPa |
| humidity | 11 % |
| cloud cover | 32 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 18. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 17°C |
