- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Daykundi
- Kōh-e Chambar
Current Weather Kōh-e Chambar
Current weather for the city of Kōh-e Chambar. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
7°C
feels like 6°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 48 % |
| cloud cover | 25 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 15. 5.
| MAX: | 19°C |
| MIN: | -6°C |
| Average: | 7°C |
