- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Farah
- Kōh-e Chākitlah
Current Weather Kōh-e Chākitlah
Current weather for the city of Kōh-e Chākitlah. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
33°C
feels like 37°C
| wind | 17 mph |
|---|---|
| wind gusts | 29 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 17 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 11. 5.
| MAX: | 41°C |
| MIN: | 11°C |
| Average: | 28°C |
