- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Faryab
- Kōh-e Chak
Current Weather Kōh-e Chak
Current weather for the city of Kōh-e Chak. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 12°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 31 % |
| cloud cover | 9 % |
| dew point | -4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 20°C |
| MIN: | -9°C |
| Average: | 7°C |
