- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Zabul
- Kōh-e Bōrgānah
Current Weather Kōh-e Bōrgānah
Current weather for the city of Kōh-e Bōrgānah. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
21°C
feels like 22°C
| wind | 19 mph |
|---|---|
| wind gusts | 28 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 14 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 22. 5.
| MAX: | 33°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 21°C |
