- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghazni
- Kōh-e Bambōl
Current Weather Kōh-e Bambōl
Current weather for the city of Kōh-e Bambōl. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
10°C
feels like 9°C
| wind | 14 mph |
|---|---|
| wind gusts | 16 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 27 % |
| cloud cover | 46 % |
| dew point | -8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 5.
| MAX: | 20°C |
| MIN: | -13°C |
| Average: | 6°C |
