- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Farah
- Kōh-e Bāgh-e Mullā
Current Weather Kōh-e Bāgh-e Mullā
Current weather for the city of Kōh-e Bāgh-e Mullā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 13°C
| wind | 24 mph |
|---|---|
| wind gusts | 37 mph |
| pressure | 1004 hPa |
| humidity | 16 % |
| cloud cover | 42 % |
| dew point | -12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 20. 5.
| MAX: | 23°C |
| MIN: | -4°C |
| Average: | 10°C |
