- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Samangan
- Kōh-e Bābā Lār
Current Weather Kōh-e Bābā Lār
Current weather for the city of Kōh-e Bābā Lār. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 16°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 39 % |
| cloud cover | 8 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | -4°C |
| Average: | 10°C |
