- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Bamyan
- Kōh-e Āwpar
Current Weather Kōh-e Āwpar
Current weather for the city of Kōh-e Āwpar. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-1°C
feels like -4°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 68 % |
| cloud cover | 98 % |
| dew point | -6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 3.
| MAX: | 14°C |
| MIN: | -20°C |
| Average: | -5°C |
