- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Herat
- Kōh-e Ashpal
Current Weather Kōh-e Ashpal
Current weather for the city of Kōh-e Ashpal. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
19°C
feels like 20°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 36 % |
| cloud cover | 6 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 34°C |
| MIN: | 0°C |
| Average: | 19°C |
