- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Daykundi
- Kōh-e Arwas
Current Weather Kōh-e Arwas
Current weather for the city of Kōh-e Arwas. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
17°C
feels like 17°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 23 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 19 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 12. 5.
| MAX: | 23°C |
| MIN: | -4°C |
| Average: | 9°C |
