- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Farah
- Kōh-e Amarak
Current Weather Kōh-e Amarak
Current weather for the city of Kōh-e Amarak. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
22°C
feels like 24°C
| wind | 14 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1003 hPa |
| humidity | 16 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 18. 5.
| MAX: | 36°C |
| MIN: | 10°C |
| Average: | 23°C |
