- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Baghlan
- Kōh-e ‘Alī Dōst
Current Weather Kōh-e ‘Alī Dōst
Current weather for the city of Kōh-e ‘Alī Dōst. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-3°C
feels like -7°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1019 hPa |
| humidity | 92 % |
| cloud cover | 58 % |
| dew point | -4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 3.
| MAX: | 9°C |
| MIN: | -21°C |
| Average: | -7°C |
