- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Baghlan
- Kōh-e Akhtāsh
Current Weather Kōh-e Akhtāsh
Current weather for the city of Kōh-e Akhtāsh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-11°C
feels like -14°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1019 hPa |
| humidity | 81 % |
| cloud cover | 80 % |
| dew point | -13°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 5.
| MAX: | 6°C |
| MIN: | -22°C |
| Average: | -7°C |
