Current Weather Kohan-e Sīāh
Current weather for the city of Kohan-e Sīāh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
24°C
feels like 24°C
| wind | 27 mph |
|---|---|
| wind gusts | 47 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 12 % |
| cloud cover | 21 % |
| dew point | -7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 20. 5.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 10°C |
| Average: | 21°C |
