- Weather
- Republic of Bulgaria
- Kardzhali
- Kitnitsa
Current Weather Kitnitsa
Current weather for the city of Kitnitsa. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Rain
Valid to 3. 4. (00:00)
12°C
feels like 12°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1021 hPa |
| humidity | 86 % |
| cloud cover | 77 % |
| dew point | 7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | -2°C |
| Average: | 11°C |
