- Weather
- Taiwan ROC
- Fukien
- Kinmen Island
Current Weather Kinmen Island
Current weather for the city of Kinmen Island. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
26°C
feels like 27°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 94 % |
| cloud cover | 51 % |
| dew point | 25°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 5.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 19°C |
| Average: | 24°C |
