- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Zabul
- Khēl-e Malāl
Current Weather Khēl-e Malāl
Current weather for the city of Khēl-e Malāl. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
31°C
feels like 33°C
| wind | 19 mph |
|---|---|
| wind gusts | 29 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 10 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 19. 5.
| MAX: | 35°C |
| MIN: | 10°C |
| Average: | 23°C |
