Current Weather Khārestān-e Soflá
Current weather for the city of Khārestān-e Soflá. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
22°C
feels like 22°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 46 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 40°C |
| MIN: | 14°C |
| Average: | 26°C |
