Current Weather Khalīj-e Deylam
Current weather for the city of Khalīj-e Deylam. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
29°C
feels like 31°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 18 % |
| cloud cover | 13 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 5.
| MAX: | 34°C |
| MIN: | 20°C |
| Average: | 27°C |
