- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Sar-e Pol
- Khāk-e Surkh
Current Weather Khāk-e Surkh
Current weather for the city of Khāk-e Surkh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
0°C
feels like -2°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 66 % |
| cloud cover | 55 % |
| dew point | -5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 9°C |
| MIN: | -19°C |
| Average: | -6°C |
