- Weather
- Republic of Bulgaria
- Silistra
- Kaynardzha
Current Weather Kaynardzha
Current weather for the city of Kaynardzha. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 14°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1019 hPa |
| humidity | 58 % |
| cloud cover | 50 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 4.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 14°C |
