- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Kabul
- Kāsah-ye Chīnī
Current Weather Kāsah-ye Chīnī
Current weather for the city of Kāsah-ye Chīnī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
7°C
feels like 6°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 46 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 18°C |
| MIN: | -10°C |
| Average: | 6°C |
