- Weather
- North Korea
- Hwanghae-namdo
- Karŭng-dong
Current Weather Karŭng-dong
Current weather for the city of Karŭng-dong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
17°C
feels like 18°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 3 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 57 % |
| cloud cover | 15 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 17. 5.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 16°C |
