- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Farah
- Kārēz-e Sulţān
Current Weather Kārēz-e Sulţān
Current weather for the city of Kārēz-e Sulţān. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
30°C
feels like 32°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 9 % |
| cloud cover | 5 % |
| dew point | -6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 26. 5.
| MAX: | 45°C |
| MIN: | 16°C |
| Average: | 31°C |
