- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Farah
- Kārēz-e Sulţān
Current Weather Kārēz-e Sulţān
Current weather for the city of Kārēz-e Sulţān. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
27°C
feels like 29°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1004 hPa |
| humidity | 14 % |
| cloud cover | 12 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 22. 5.
| MAX: | 43°C |
| MIN: | 15°C |
| Average: | 30°C |
