- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghazni
- Kārēz-e ‘Abdul
Current Weather Kārēz-e ‘Abdul
Current weather for the city of Kārēz-e ‘Abdul. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
14°C
feels like 13°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 13 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 29 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 17°C |
