- Weather
- Republic of Austria
- Carinthia
- Kamering
Current Weather Kamering
Current weather for the city of Kamering. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
23°C
feels like 24°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 40 % |
| cloud cover | 36 % |
| dew point | 5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 5.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | -1°C |
| Average: | 13°C |
