- Weather
- Iran
- Sistan and Baluchestan
- Kal-e Espīd
Current Weather Kal-e Espīd
Current weather for the city of Kal-e Espīd. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
23°C
feels like 24°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 16 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | -4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 13. 5.
| MAX: | 38°C |
| MIN: | 13°C |
| Average: | 27°C |
