- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Herat
- Jōy-e Now
Current Weather Jōy-e Now
Current weather for the city of Jōy-e Now. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
21°C
feels like 20°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 37 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 5.
| MAX: | 35°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 21°C |
