- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghowr
- Jōy-e Nishar
Current Weather Jōy-e Nishar
Current weather for the city of Jōy-e Nishar. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
7°C
feels like 8°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1018 hPa |
| humidity | 44 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 5.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | -2°C |
| Average: | 13°C |
