- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Balkh
- Jōy Jadīd
Current Weather Jōy Jadīd
Current weather for the city of Jōy Jadīd. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
38°C
feels like 42°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1000 hPa |
| humidity | 8 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 15. 5.
| MAX: | 43°C |
| MIN: | 16°C |
| Average: | 28°C |
